שיתוף
תגובות
חדשות » צבא וביטחון » הנשיא ביקר בבסיס חיל האוויר והצטלם
כמו אביו
במהלך הביקור שיחזרו הנשיא ומפקד חיל האויר תמונה של אביו, הנשיא השישי של מדינת ישראל, חיים הרצוג ז״ל על גבי מטוס חיל האוויר
הנשיא הרצוג בביקור בחיל האוויר | צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ

היום (שלישי), ביקר נשיא המדינה יצחק הרצוג, בבסיס "תל נוף" של חיל האוויר בליווי מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין. בתחילת הביקור סקר הנשיא משמר כבוד שכלל את פורום המפקדים של החיל ואת חייליו. לאחר מכן קיבל סקירה אודות האתגרים העומדים בפני החיל בעת הנוכחית מפי מפקד חיל האוויר וסייר בטייסת ״חוד החנית״ המפעילה את מטוסי ה״בז״.

עוד המשיך הנשיא את ביקורו וצפה בתצוגת יכולות בה הוצגו בין היתר מטוסי קרב מסוג ״אדיר״ ו״בז״, מסוק "יסעור" והסבר מפי לוחמי יחידת החילוץ הטקטית 669 וצוותי האוויר של המסוק, לאחר מכן הוצגו לנשיא החימושים בהם משתמש חיל האוויר. בתערוכה הוצג בפני הנשיא גם כטמ"מ – כלי טיס מאויש מרחוק, מסוג "איתן" Heron TP שהוא פיתוח משותף של חיל האוויר, התעשייה האווירית, ומשרד הביטחון.

לאחר מכן המשיך הנשיא לשיח עם לוחמי הבסיס, ואמר: "במגוון האנושי הנגלה כאן רואים את החברה הישראלית במלוא יופייה והדרה. כשמקשיבים לדבריכם ברור לי וגם לצמרת המדינה שיש לנו על מי לסמוך. גם העם מבין שיש לו על מי לסמוך".

הנשיא הוסיף ואמר: "לכל אחת ואחד מכם יש יעוד בחיים. האדם מחפש משמעות בחייו, ובמה שאתם עושים יש משמעות עצומה, זו לא רק דאגה לעצמכם ולמשפחותיכם, בראש ובראשונה זו דאגה לכלל, לבטחון המדינה. חיל האוויר הוא באמת מהטובים בעולם. אני מאחל לכם שתצליחו, שתדעו רק ימי שלום ותעמדו בכל המשימות, גם בימים המאתגרים. תודה רבה לכם".

עוד ביקר הנשיא בטייסת "ברון אדום", טייסת משותפת לחילות האוויר הישראלי והגרמני, בה לומדים אנשי חיל האוויר הגרמני, מאנשי חיל האוויר הישראלי, להפעיל את כלי הטיס המאויישים מרחוק.

בסוף דבריו הביע הנשיא הערכה למפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: "זוהי תקופה רוויה באתגרים מבצעיים, הצלחות בלתי רגילות ב"מערכה שבין המערכות", קידום משמעותי של שיתוף הפעולה הבינלאומי בין חיילות האוויר בעולם ולא פחות חשוב- בניין כח והתעצמות".

במהלך הביקור שיחזרו הנשיא ומפקד חיל האויר תמונה של אביו, הנשיא השישי של מדינת ישראל, חיים הרצוג ז״ל על גבי מטוס חיל האוויר. בתמונה המקורית הצטלם אביו של הנשיא יחד עם מפקד חיל האוויר דאז, אלוף במיל׳ הרצל בודינגר יחד עם מפקדי החיל. בסוף הביקור העניקו לנשיא את התמונה המקורית לצד התמונה המשוחזרת כמחווה.

הנשיא בביקור בבסיס חיל האוויר | צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ

בטרם צאתו מהבסיס הגיע נשיא המדינה לבית הכנסת בבסיס "תל נוף", הקרוי על שם סבו, הרב יצחק הרצוג. הנשיא התרגש מהמחווה ואמר: "סבי הרב הרצוג גדל בפריז ואבא שלו הרב יואל הרצוג היה הרב הראשי. לכן זה מאוד מרגש אותי שקהילה בפריז הנציחה אותו בתל נוף. סבא שלי אמר לאבא שלי אם אתה לא הולך להיות רב לך תהיה קצין בצה"ל – אתם עושים את שני הדברים".

הנשיא בביקור בבסיס חיל האוויר | צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין הודה לנשיא המדינה על ביקורו וציין: ״משימתו של חיל האוויר, הגנה על מדינת ישראל, עודנה נוכחת, קיימת וממשית מאי פעם. משימות חיל האוויר הולכות ומתרחבות והחיל כל הזמן מתפתח, מתייעל ומתאים עצמו להתפתחויות המבצעיות והטכנולוגית. לצד הטכנולוגיה המתקדמת והיכולות המבצעיות נמצאים אנשי החיל בעבר ובהווה אשר הם יסודותיו ולב ליבו של החיל".

הנשיא בביקור בבסיס חיל האוויר | צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ
הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
דולר ארה"ב3.1810.76
ליש"ט4.23470.733
ין יפני2.78441.71
אירו3.58171.127
דולר אוסטרלי2.27120.141
דולר קנדי2.49400.092
כתר דני0.48161.113
כתר נורבגי0.3511-0.227
רנד0.1953-1.761
כתר שוודי0.3474-0.086
פרנק3.42811.432
דינר ירדני4.48650.757
לירה לבנונית0.02100.478
לירה מצרית0.20230.597
עדכון אחרון: 2021-11-26
אושר הוא האומנות לקלוע זר פרחים, מהפרחים שבתחום השגותינו