שיתוף
תגובות
חדשות » כהנא התפטר, כלפון הודח, והיועצת התפטרה
הספינה מיטלטלת
סדרת זעזועים התרחשה ביום שישי האחרון בקואליציה של בנט. השר לשירותי דת מתן כהנא, הודיע על התפטרותו, בעקבות כך הודח ח"כ כלפון הנורווגי, ואילו שמרית מאיר עזבה
ח"כ יום טוב כלפון | צילום: דני שם טוב דוברות הכנסת

השר לשירותי דת מתן כהנא, הודיע ביום שישי לראש הממשלה נפתלי בנט, על החלטתו להתפטר מתפקידו כשר לשירותי דת. בעקבות כך, יחזור כהנא להיות חבר כנסת החל מיום ראשון במקומו של ח"כ יום טוב כלפון.

התפטרותו של כהנא מגיעה על הרקע החשש בסביבת בנט כי המגעים שכלפון קיים עם הליכוד עומדים להתבשל והוא הולך לפרוש מהקואליציה בזמן הקרוב. עוד קודם לכן, שוחח בנט עם כהנא וסיכם עימו כל עוד הכנסת זקוקה לו, כהנא יכהן כח"כ וכסגן השר לשירותי הדת. בסביבת כהנא מבהירים כי "אין כל קשר בין המהלכים שמתן כהנא מקדם לבין ההחלטה, על אף הטענות של החרדים. הוא ימשיך לשבת במשרד הדתות, לנהל ולקדם את כל מה שהתחיל".

יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין, מסר בתגובה: "ההתפוררות של מפלגת ימינה ושל הממשלה הפכה היום לנטישה המונית. אל התפטרותה של שמרית מאיר מצטרפת עכשיו חזרתו הבהולה של מתן כהנא לכנסת, מחשש לעזיבה של חבר כנסת נוסף. הממשלה סיימה את דרכה. ישראל לא יכולה להיות מוחזקת בידיים של ווליד טאהא שמכנה את צה"ל 'כובש אכזרי'. אני שב וקורא לחברי הכנסת שנבחרו בקולות הימין – הפסיקו להתבזות ושימו סוף לביזיון הזה. צאו מהממשלה ונקים ממשלת ימין שתעצור את הטרור ואת ההשתוללות הלאומנית הערבית בלוד ובנגב".

מהליכוד נמסר: "בנט מנסה לסדר את הכיסאות על סיפון הטיטאניק. כל אלה שנבחרו בקולות הימין חייבים להיות נאמנים לבוחריהם ולעזוב מיד את הספינה הטובעת של ממשלת ההונאה והחולשה שתלויה במועצת השורא וברשימה המשותפת. הממשלה הזאת סיימה את דרכה. יש להקים מיד ממשלה לאומית חזקה שתדאג לביטחון ישראל.

ח"כ אורי מקלב מסר: "מי שבוגד בתורת ישראל, בעם ישראל, בערכים עליהם וגדל ו'עקרונותיו' בוגד כעת גם בחבריו ומדיח אותם מהכנס". ח"כ יצחק פינדרוס אמר בתגובה: "ויאמרו לו חכמיו וזרש אשתו אם מזרע היהודים… אשר החלות לנפל לפניו לא תוכל לו כי נפול תפול לפניו".

אולם לא רק זה היה ביום שישי, מוקדם יותר באותו היום, הודיעה היועצת המדינית לראש הממשלה, שמרית מאיר, כי בכוונתה לסיים את תפקידה בתחילת חודש יוני. זאת, לאחר שאיישה את התפקיד מאז שקמה הממשלה הנוכחית.

במכתב ששלחה לראש הממשלה כתבה: "עם הקמת הממשלה, ביוני אשתקד, התבקשתי על ידך לשמש כיועצת המדינית לראש הממשלה. לאחר לבטים, הסכמתי. במהלך השנה האחרונה הקדשתי את כל כוחותי לסייע לך בתחום המדיני ובכלל. בבניית היחסים הטובים עם ממשל ביידן, בחיזוק הקשר עם מדינות ערב, הקרובות והרחוקות, בייצוג טוב של ישראל על הבמה הבינלאומית, וחשוב יותר – בהשגת תכליות מדיניות חשובות שלא זה המקום לפרטן, כולל מהלך מדיני משמעותי ביותר רק לאחרונה".

מראש הממשלה נמסר: "לפני כשנה, עם הקמת הממשלה, שמרית מאיר נענתה לבקשתי לשמש כיועצת מדינית. מאז, במהלך השנה החולפת שמרית תרמה רבות לקידום מעמדה המדיני של מדינת ישראל, לבניית מערכת יחסים מיוחדת עם הממשל בארה״ב, למניעת הקמת קונסוליה בירושלים, לחיזוק הקשרים מול מדינות אירופה, לפריחה המדינית אל מול המדינות הערביות המתונות, ולמאבק הדיפלומטי באיראן".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
דולר ארה"ב3.4190.205
ליש"ט4.18830.475
ין יפני2.6437-0.177
אירו3.56460.372
דולר אוסטרלי2.36290.365
דולר קנדי2.64510.819
כתר דני0.47900.356
כתר נורבגי0.34870.49
רנד0.2102-1.407
כתר שוודי0.33940.444
פרנק3.4027-0.199
דינר ירדני4.82230.22
לירה לבנונית0.02260
לירה מצרית0.18680.268
עדכון אחרון: 2022-05-16
בנה את החלומות של עצמך, אחרת מישהו אחר ישכור אותך כדי לבנות את החלומות שלו