שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » "לאחד מחדש את העם, לא כסיסמה"
רה"מ בנט
בנט מסכם שבוע: "המדינה הזו היא של כולנו. עובדה זו לא תשתנה לפי הרכב הממשלה או לפי זהות ראש הממשלה. אסור שהמחלוקות הפוליטיות ישכיחו מאיתנו את זה"
תגיות:
נפתלי בנט בלשכת ראש הממשלה | צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט פרסם הערב היום (שישי) הודעה ראשונה לציבור מאז כניסתו לתפקיד, בתום השבוע הראשון שלו כראש ממשלת ישראל: "אני סוגר כעת שבוע ראשון עם האחריות הכבדה מכל – האחריות של ראש ממשלת ישראל", כתב.

"יש לנו ממשלה חדשה. יש שרים חדשים. אבל האחריות היא אותה אחריות. אנחנו ניגשים באותה חרדת קודש לביצוע המשימה. על כתפינו, על כתפיי, מוטלת המשימה לדאוג לעם ישראל ולמדינת ישראל. לאחד מחדש את העם, לא כסיסמה אלא כמשימה לביצוע מיידי".

"יש לי מחויבות אישית, ולצידה מחויבות היסטורית שנשענת על נצח העם היהודי במשך דורות. יש לי מחויבות אישית לדאוג לכלל אזרחי ישראל, ללא שום הבדל. לדאוג שכולם יהיו חלק. שגם מי שחושב אחרת ירגיש שייך. לשמור על הביחד".

"אני פונה אליכם, אזרחי ישראל – המדינה הזו היא של כולנו. עובדה זו לא תשתנה לפי הרכב הממשלה או לפי זהות ראש הממשלה. היא תישאר תמיד של כולנו. יש לנו עם נפלא, ועל כולנו מוטלת המחויבות והאחריות לדאוג למדינה".

"אסור שהמחלוקות הפוליטיות והחלוקה השבטית יאפילו וישכיחו מאיתנו את הדאגה הבסיסית של כולנו למדינת ישראל. אני מקווה ומתפלל שנוכל לעשות דברים טובים למען העם שלנו, למען המדינה שלנו", סיים את דבריו וחתם: "שבת שלום עם ישראל".

שר הביטחון בני גנץ גם פרסם את הגיגיו: "השבוע הראשון של עבודת הממשלה מאחורינו. כבר בראשון הקרוב, הממשלה תאשר שורה של נושאים חשובים וביניהם: הקמת ועדת חקירה לאסון מירון, עשרות מינויים בשירות החוץ והארכת הכהונה של הרמטכ"ל כוכבי בשנה נוספת".

"נתניהו תקע מסיבות לא ענייניות את קידומם של חלק מהנושאים הללו, ולכן הדבר הראשון שבכוונתי לדאוג שיהיה חלק מעבודת הממשלה הוא העיקרון – שלא תוקעים נושאים חשובים מטעמים פוליטיים. פשוט עובדים למענכם. כל כך פשוט וכל כך ברור".

"אם נפעל כך, נצליח להתגבר גם על המתחים המובנים של הממשלה. כן, יכולות להיות מחלוקות, אבל אסור שיגלשו לפגיעה בתפקוד התקין של המדינה. על מה אני מתכוון לשים דגש בחודשים הקרובים: בראש ובראשונה, ביצור ביטחון ישראל וחיזוק היחסים ההדוקים שלנו עם הממשל האמריקאי והברית האסטרטגית והערכית בין המדינות".

"בנסיעותיי לארה׳׳ב בשנה האחרונה, הצלחתי להבטיח את עליונותה הביטחונית של ישראל עשרות שנים קדימה ומצאתי שותפיי אמת וחברי אמת של מדינת ישראל בממשל החדש, שנכונים לסייע לנו בהרחבת הנורמליזציה, בהגנה על אזרחי ישראל וכן, גם במאבק מול ההתפשטות וההתעצמות של איראן".

"השבוע גם יצא הרמטכ"ל לביקור חשוב ואסטרטגי בארה"ב, וייפגש גם הוא עם היועץ לביטחון לאומי, מזכיר ההגנה ובכירי הצבא – בכדי להמשיך ולחזק את הברית הזו".

"אמש, הודיע מזכיר ההגנה האמריקאי בשימוע בקונגרס, כי הם יביאו בקרוב את הסיוע לישראל עליו דנו בפגישותנו, מהלך חשוב שמוכיח עד כמה הברית בין המדינות עמוקה, יציבה ומושתתת על ערכים משותפים ואינטרסים משותפים".

"הנשיא ביידן הוא אחד מגדולי ידידי ישראל, ועלינו לפעול ביחד איתו וצוותו בסוגיה האיראנית וללבן כל נושא בחדרים סגורים ולא בהצהרות מיותרות ומזיקות. התחלתי את זה בממשלה הקודמת מול נתניהו, בממשלה הנוכחית, זה יהיה הקו של כלל חברי הממשלה ואני מתכוון לעמוד על כך".

"ברמה האישית, השבוע נפרדתי ממשרד המשפטים בטקס צנוע ומרגש. אחד מההישגים הגדולים ביותר של כחול לבן, היה ללא ספק המאבק הבלתי מתפשר שלנו, נגד כוחות עצומים, שניסו לפגוע במשרד המשפטים ובשלטון החוק. בטקס הסיום אמרתי לעובדי המשרד ומנהליו, כי אני חש שמנענו התנקשות בדמוקרטיה הישראלית, לא פחות מכך".

"גם בממשלה הזו, ובכל תפקיד שבו אהיה, תמיד אבל תמיד אוודא שמערכת אכיפת החוק שלנו תהיה עצמאית ותוכל להמשיך לפעול ללא שום רעשי רקע וניסיונות לפגוע בה", דברי גנץ.

הצטרפו ועקבו אחר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מטבע
שער יציג
שינוי
דולר ארה"ב3.264-0.214
ליש"ט4.49830.114
ין יפני2.9598-0.04
אירו3.8491-0.096
דולר אוסטרלי2.4010-0.344
דולר קנדי2.5990-0.138
כתר דני0.5175-0.077
כתר נורבגי0.3678-0.352
רנד0.22-0.677
כתר שוודי0.3768-0.027
פרנק3.5556-0.025
דינר ירדני4.6042-0.199
לירה לבנונית0.02160
לירה מצרית0.2082-0.24
עדכון אחרון: 2021-07-26
רק אלה שיסתכנו ללכת רחוק מדי יכולים אולי לגלות עד כמה רחוק אפשר ללכת