שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » "מפחיד שהבטחון של המדינה בידיים של בנט"
סוער במליאה
ח"כ סמוטריץ תקף את בנט על דבריו ואמר: "לאימוץ מלאכותי של עמדות חדשות כדי להתאים אותן למעשים רעים יש שם: דיסוננס קוגניטיבי"
אריה דרעי | צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי הגיב לדברי ראש הממשלה בנט בנאום 40 החתימות: "לראות את בנט בנאום מביך וילדותי ולהבין לעומק שאין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים. מפחיד שהבטחון של המדינה נמצא בידיים שלו".

ח"כ מנסור עבאס אמר בדיון 40 חתימות במליאה: "הצד שהיום יושב באופוזיציה ובמשך שנים רבות ניהל את המדינה, והיה בראשות הממשלה וניהל את הממשלה, מתלונן היום על דברים שהוא במו ידיו עשה. הליכוד עצמו התגאה שקידם תכנית כלכלית של 20 מיליון ש"ח כדי לקדם את המגזרים השונים בחברה הערבית, ופתאום היום תוקפים שמוכרים את הנגב לרע"מ ומוכרים את התקציב לרע"מ".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' "נפתלי, זו הפעם הראשונה שאנחנו נפגשים ומדברים פנים מול פנים מאז שהפנית עורף למחנה הלאומי ולערכים שלו. הפנית עורף לשותפיך, השארת כל כך הרבה מהם שהאמינו בך ושמרו לך אמונים פצועים וכואבים, ועכשיו אתה בז למחנה שממנו באת. מתנער ממנו ומתנצל על שהיית חלק ממנו. מצאת את האור. טוב שנשארה לך מעט בושה ואתה לא מסוגל להסתכל לי בעיניים".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי, מהליכוד במליאת הכנסת: "נפתלי, החלטת למכור את נצח ישראל בשביל כבוד מדומה. זה לא יהיה קל עם רשת הבטחון שנותנים לך תומכי הטרור ברשימה המשותפת, אבל נפיל אותך בסופו של דבר בעזרת השם".

"אדוני יושב הראש, חבריי חברי הכנסת, ראש ממשלת ההונאה, החלופי, שריהם וסגניהם, מאנטיוכוס ועד הצאר ניקולאי, לא קם שונא לתורה ולומדיה כליברמן. זו ממשלת ג'ובים שמבזבזת מאות מיליונים על סידור עבודה לחברים, ומרעיבה את ילדי ישראל כדי לממן את זה. זו ממשלה שיש לה אלוהים אחרים, אלוהי הכסף והזהב ואלוהי השחיתות והשנאה".

"בסוף השבוע גם נחשפנו, בפנים גלויות ובעזות מצח, לפרצופה הבוגדני של הממשלה הזו: "רק אין יראת אלוהים במקום הזה והרגוני על דבר אישתי". בעקבתא דמשיחא, מלכות תיהפך למינות ויראי חטא ימאסו. אתם ממשלה ללא קווים אדומים, לא ברמה האישית ולא ברמה הלאומית. תתביישו לכם!!".

"התוודענו גם לחוסר האנושיות של שר המשפטים שלך בשבוע שעבר, כשעינה את חברו למפלגה והשאיר אותו בבגדי האבל כל הלילה הראשון שמתה אחותו. אין לכם מוסר! אנה תוליכו את חרפתכם??".

"אדוני ראש ממשלת ההונאה, גנבתם את דעת הבוחר, אתם גונבים גם את קופת הציבור בחלוקת ג'ובים מושחתת, אתם מוכרים את עמכם ומולדתכם לשונאי ישראל, לפחות תעזבו את הילדים המסכנים".

"אני פונה אליך כמו שפנה רבן יוחנן בן זכאי לאספסיאנוס קיסר רומי, ממש בתקופה הזו של בין המיצרים לפני 2000 שנה. הוא הבין שאין לו יכולת לעצור את חורבן ירושלים ובית המקדש. לכן הסתכל קדימה, צופה פני עתיד: 'תן לי רק את יבנה וחכמיה'. הוא הבין שמרכז התורה ביבנה הוא זה שימשיך את השושלת הנצחית של עם ישראל".

"נפתלי, החלטת למכור את נצח ישראל בשביל כבוד מדומה. זה לא יהיה קל עם רשת הבטחון שנותנים לך תומכי הטרור ברשימה המשותפת, אבל נפיל אותך בסופו של דבר בעזרת השם. בינתיים, אני פונה אליך בימים אלו של בין המיצרים: אל תפגע ביבנה וחכמיה. הם עמודי התווך של העם היהודי".

"על כל ילד יהודי שירעב ללחם בגלל המלחמה של ליברמן, העבריין המורשע באלימות כנגד ילד חסר ישע, אתה תיתן את הדין. תפסיקו לממן תומכי טרור בעשרות מיליארדים על חשבון כבשת הרש של החלשים והמסכנים! תעזבו את הילדים הקטנים! אל תחטאו בילד!!".

ח"כ הרב אייכלר בשם סיעת יהדות התורה: "אני רוצה לפנות אליך ראש הממשלה נפתלי בנט. חשבתי בעבר שיש לך עתיד. אתה הייתה ההבטחה הגדולה של הימין. לא האמנתי שאתה, מנכ"ל מועצת יש"ע, תהפוך לראש ממשלת שמאל פלסטיני. אבל זה לא כל כך מה שמטריד אותנו. מה שאכפת לנו היא המלחמה שהכריזה ממשלתך נגד ה' אלוקי ישראל, נגד ילדי ישראל ונגד תורת ישראל".

"אני קורא אליך: בטרם התגלה הריב נטוש. הגיע הזמן לומר לך את האמת המרה על שריך. אתה יושב פה ומאזין לדיון, לא תוכל לטמון את הראש בניירת שלפניך ולהגיד "אני לא יודע מה השרים שלי עושים". לא תוכל לומר "בזה איווט האיום אחראי" "את האוטובוסים בשבת עושה שרת התחבורה ואני לא אחראי". שום גזירה, שום תועבה, לא הייתה יוצאת לפועל לבד, לולי הממשלה שלך. ואתה ראש הממשלה".

ח"כ אייכלר הפנה אצבע מאשימה לעבר ראה"מ: "אני מאשים אותך, ראש הממשלה, בהרעבת מיליון ילדי ישראל. גם אם אתה לא עושה את זה אישית, ויש לך את הגלדיאטור שעושה את זה בשמך ובשבילך".

אחר כך האשים את שרי הממשלה: "אתם שרי הממשלה אשמים בטבעת החנק הכלכלית, במלחמה נגד ילדי ישראל ובהסתה נגד הציבור החרדי שמאשימים אותם בהאשמה העתיקה שהם טפילים ועמים אחרים צריכים לפרנס אותם. זו עלילה ישנה שעלתה לנו בדמים רבים, ולא ניתן שבארץ הקודש יאשימו אותנו בטפילות".

"אתם, כל אלו שיושבים בשולחן הממשלה אחראים למלחמה נגד ה' אלוקי ישראל ותורתו, ואשמים במאבק נגד עם ישראל. אנחנו בימים בין המצרים ואנחנו יודעים שלא חרבה ירושלים אלא שחיללו את השבת. "והצתי אש בשעריה והיא לא תכבה".

כאן עבר ח"כ ישראל אייכלר להקריא מכתב נרגש של ילד חרדי שמשפחתו עתידה להיפגע קשות על ידי גזרות ליברמן: "אני רוצה לנצל את הבמה הזו כדי להקריא קטע ממכתב של ילד חרדי בן 12 מאשדוד. הוא לא יכול לפגוש את ראש הממשלה שמוקף רכבי שרד ומאבטחים חמושים, אז אני אהיה השליח שלו, תשמע טוב".

"אני רוצה לספר לכם על סבתא שלי, שהייתה ניצולת שואה" כותב הילד, "כל החיים לא הפסיקה לספר על החיים שם בתקופת החושך. סבתא כבר לא חיה. אני מעדיף לא לחשוב מה היא הייתה אומרת או מרגישה אם הייתה חיה היום והייתה רואה שבמדינת היהודים בארץ ישראל שר האוצר רוצה לזרוק אותי ואת שמונה אחיי למזבלה על מריצה. היא בטח הייתה נזכרת במריצות משם, המזולמנים ובגופות הילדים, שגם הואשמו בפרזיטיות ושילמו בחייהם על כתב האישום הזה שאומות העולם מאשימים את היהודים. המריצות העירו את סבתא בלילות, ובגללן היא לא הפסיקה לבכות".

"אני ואחיי גרים בדירת שלושה וחצי חדרים, והחיים שלנו שמחים ומאושרים. אנחנו מודים לקדוש ברוך הוא על הורים נפלאים. אבא עובד עד אחרי צהריים, עובד קשה מאוד. הוא מגיע הביתה, נח מעט. וכשהוא מסיים לאכול, הוא ממהר לצאת לבית כנסת, שם הוא מתפלל ולומד בכמה שיעורים עד שעה מאוחרת. כשהוא חוזר בפעם השנייה הביתה, אני כבר ישן".

"בזמן שאבא עובד ולומד, אימא עובדת קשה בבית. היא מכינה לנו אוכל, קונה בגדים, דואגת שנתלבש יפה, שנשמח, שנספר מה יושב לנו על הלב, שכל ילד יעשה את השיעורים, שהמלמדים שלנו יהיו מרוצים".

"יש המון עבודה בבית שלנו. אני הבכור, ויש עוד שבעה מתחתיי. לא פעם אימא סיפרה לי שהשעות שבהן היא מצליחה לדחוס הכי הרבה עבודה בבית, זה בשעות הבוקר עד אחרי הצהריים, כשהקטנים במעון. לפעמים, אחרי הכביסות והבישולים והניקיונות, היא מספיקה אפילו להשלים שינה של חצי שעה או שעה, והיא קמה חזקה מתמיד. אמא במשרה מלאה. לאחרונה אימא יוצא כמה שעות מהבית בבוקר לעבודה, ואת התינוקות היא שולחת למעון".

"השבוע ראיתי שאבא ואמא עצובים כמו בתשעה באב. כשאבא הלך לבית כנסת, לא התאפקתי, ושאלתי את אימא מה קרה? היא התחילה לבכות. לא ידעתי מה לעשות. אני ילד, ואימא בוכה מולי. אחרי שהיא נרגעה, והבאתי לה כוס מים. היא שאלה: "שמעת על שר האוצר ליברמן"?.

"בטח" עניתי לה. "כל בוקר אנחנו אומרים תהילים בחיידר שהוא לא יצליח במזימות שלו נגדנו. בינתיים גזירה אחת שלו יצאה אל הפועל. לא נוכל לשלוח יותר את דסי ושלומי למעון. הוא הפסיק את הסבסוד, וזה יעלה יקר. לא נוכל לעמוד בזה", אמרה אימא. "הייתי עצוב. ואימא שתקה. לא הוסיפה דבר.

"אתה שומע מר בנט"? מסיים הילד את מכתבו, ואני מעביר אותו אליך, "מאז השיחה עם אמא אני מתהלך בתחושה נוראה. עם ליברמן אין לי מה לדבר. אבל לך אני מספר, שתדע מה שרים בממשלה שלך עושים. הם נלחמים אישית באימא שלי, שעובדת כל יום בבית לא פחות, ואולי יותר, מכל אישה אחרת שיושבת במשרד כמה שעות. למה האישה הזו זכאית למעון, ואימא שלי לא?! תסביר לי בנט, תסביר לי עכשיו. אני מחכה"!.

‏ח"כ סמוטריץ' הגיב לדברי בנט, לפיו הוא אחראי להקמת הממשלה הנוכחית: "במקום לחפש איפה לקבור את עצמו מרוב בושה על הפרת הבטחותיו ועל החבירה המסוכנת וחסרת האחריות לתומכי הטרור בתנועה האסלמית, בנט לועג להתנגדות הערכית והפרקטית שלי לכך. לאימוץ מלאכותי של עמדות חדשות כדי להתאים אותן למעשים רעים יש שם: דיסוננס קוגניטיבי".

‏"בנט בתהליך נפשי מואץ של התנתקות מהמחנה הלאומי. אין לו דרך אחרת לחיות בשלום עם בגידתו בו. הוא יאמץ עוד ועוד עמדות שמאל ויחוש בוז וניכור לעמדות המחנה הלאומי שממנו הוא היה חלק עד לא מכבר. זו קריאת השכמה אחרונה לאחרוני התמימים שעוד הולכים אחריו ונותנים בו אמון".

"אני גאה בעמידה העקרונית והאידיאולוגית שלי על ההתנגדות להקמת ממשלה שנשענת על תומכי טרור גם במחירים פוליטיים גדולים, וחש בוז עמוק לבנט שמכר את ערכיו ואת מדינת ישראל בנזיד עדשים של אמביציות פוליטיות אישיות בלתי נשלטות".

ח"כ מיקי זוהר מגיב לדברי רה"מ בנט: "אני צופה בנפתלי בנט נואם במליאה ומבחין רק בדבר אחד: מדובר בגוויה פוליטית. בא בנאדם, משקיע שנים על גבי שנים כדי לזכות בתמיכת הציבור ומשליך את הכל לפח בהחלטה אחת מטופשת. בנט של היום הוא החסיד השוטה של השמאל וזה עניין של זמן עד שהוא יעלם מהמפה הפוליטית".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מטבע
שער יציג
שינוי
דולר ארה"ב3.254-0.306
ליש"ט4.4941-0.093
ין יפני2.9567-0.105
אירו3.8430-0.158
דולר אוסטרלי2.3975-0.146
דולר קנדי2.5891-0.381
כתר דני0.5167-0.154
כתר נורבגי0.36800.054
רנד0.2190-0.455
כתר שוודי0.37790.292
פרנק3.55590.008
דינר ירדני4.5896-0.317
לירה לבנונית0.0215-0.463
לירה מצרית0.2069-0.624
עדכון אחרון: 2021-07-27
האדם העשיר ביותר הוא לא זה שיש לו הכי הרבה, אלא זה שצריך הכי פחות