שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות בארץ » 2 ילדים מחלימים מאושפזים עם תסמונת פימס
המרכז הרפואי קפלן
כזכור, רק אתמול פורסם דו"ח מטריד של אמ"ן על דיווחים רבים הנוגעים לתופעות נוירולוגיות ותסמונת פימס בקרב ילדים מחלימי אומיקרון
הכניסה לחדר המיון ב'קפלן' | צילום: קפלן

במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ ילדים שני ילדים, ילד בן 7 וילדה בת 4, הסובלים מתסמונת פוסט קורונה (pims), ומוגדרים במצב בינוני. שני הילדים אינם מחוסנים.

ד"ר אלי שפירו, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי קפלן: ״לראשונה מאז תחילת גל האומיקרון הגיעו ביממה האחרונה לבית החולים שני ילדים עם תסמונת פוסט-קורונה. מדובר במחלה הבאה לידי ביטוי בסערה אימונית רב מערכתית, התוקפת ילדים כשבועיים עד שישה שבועות לאחר שחלו בקורונה והטיפול בה יעיל ומבוסס על הניסיון שנצבר בגלים הקודמים.

"הילדים המאושפזים הציגו תמונה קלינית ומעבדתית שמתאימה לתסמונת pims ומטופלים לפי הפרוטוקול המקובל. קיימים דיווחים, בשלב זה בודדים, גם מבתי חולים אחרים בארץ".

כזכור, רק אתמול פורסם דו"ח מטריד של אמ"ן על תופעות נוירולוגיות ותסמונת פימס בקרב ילדים מחלימי אומיקרון.

בדוח אמ"ן נכתב: "בעולם מתחילים דיווחים על תסמונת פימס ותופעות נוירולוגיות אצל ילדים שנדבקו באומיקרון. בארה"ב והודו דווח על היקף מקרים גבוה יותר מבעבר. כמו כן, בארה"ב ובדרום אפריקה דווח על פרכוסים בשכיחות גוברת אצל ילדים שנדבקו באומיקרון".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הביע דאגה ותקף במכתב בעמוד הפייסבוק: "בשקט בשקט, בחסות תקשורת מאתרגת (חוץ מכמה צדיקים כמו יאיר קראוס ונדב איל), הממשלה מדהירה אותנו במהירות של 200 קמ"ש לתוך קיר בטון. תקראו את הערכת המצב הזו של אמ"ן מהיום. בתי החולים בקריסה. פשוט בקריסה.

קריסה זה לא שורת משאיות קירור מלאות גופות. קריסה זה צוותים הלומי קרב בפוסט טראומה שמתחננים לכח אדם וחוזרים חולים למחלקות כי אין מי שימלא את מקומם. אלו רופאות ורופאים ואחים ואחיות שלא מסוגלים לעמוד בעומס ונשחקים עד כדי חוסר אונים. ומטופלים, חולי קורונה וחולים אחרים כאחד, שמתים להם בין הידיים כי אין להם דרך להצליח להעניק להם טיפול רפואי. וזה כבר כאן, והולך חלילה להחמיר בימים הקרובים.

במשך שבועות הממשלה לא עשתה כלום כדי לנסות ולהילחם בתחלואה המתפרצת ולהאט את קצב התפשטות המגיפה, ועוסקת כל היום בהקלה ובשחרור כי זה לא פופולרי וכדי להימנע מהצורך לשלם פיצויים. התוצאה היא הפקרות וחוסר שליטה מוחלט בהתפרצות. אין בית שאין בו חולה. והמספרים האדירים עולים ושוטפים את בתי החולים.

ומי שמופקרים לגורלם הן האוכלוסיות החלשות, קשות היום. חרדים וערבים ודרוזים שבפערים גדולים מהאוכלוסייה במעמד הבינוני ומעלה לא מחוסנים ובמצב רפואי פגיע יותר.

ועכשיו הדיווחים מהעולם על תסמונות דלקתיות רב מערכתיות ופגיעות ניורולוגיות מדאיגות מאוד בקרב ילדים שמחלימים מאוקימרון מעמידים אותנו בפני סכנה אמיתית.

ואוטוטו הולכים להדביק כאן במכוון את כל הילדים שלנו, יותר ממליון מהם לא מחוסנים, ואין אף אחד שעומד בשער ומצליח להניא את המנהיגים המהמרים וחסרי האחריות שקמו לנו מהקונספציה העיוורת הזו.

עכשיו הם מדחיקים ומטייחים ומשתיקים, ובעוד כמה שבועות, כשהגל ירגע קצת באופן טבעי, הם יחגגו שוב בתמונות ניצחון. והמתים, והחולים, ואלו שיסחבו את התופעות ארוכות הטווח הרבה זמן קדימה, והצוותים הרפואיים המותשים עם הטראומה והכאב, כל אלו ידרסו לקול תשואות הניצחון. עוד ניצחון כזה ואבדנו". כתב סמוטריץ'.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
דולר ארה"ב3.354-0.268
ליש"ט4.1610-0.718
ין יפני2.5965-0.138
אירו3.5242-0.379
דולר אוסטרלי2.3521-0.566
דולר קנדי2.6124-0.434
כתר דני0.4736-0.358
כתר נורבגי0.3451-0.776
רנד0.21090.668
כתר שוודי0.3365-0.503
פרנק3.3619-0.515
דינר ירדני4.7299-0.295
לירה לבנונית0.02220
לירה מצרית0.1837-0.054
עדכון אחרון: 2022-05-18
בנה את החלומות של עצמך, אחרת מישהו אחר ישכור אותך כדי לבנות את החלומות שלו