שיתוף
תגובות
חדשות » פוליטי » אייכלר למיכאלי: "בושה שאת קוראת למלחמת אזרחים"
המאבק על הכותל
אייכלר: "כשאתם מתבוננים על סודן, אתם תוהים, מה לנו ולזה?', מפלגה של שישה מנדטים שגזלה את השלטון זו הפיכה, כששרה אומרת 'לשחרר את הכותל מהחרדים' גם זו הפיכה"
ישראל אייכלר | צילום: אתר הכנסת
אייכלר במליאה |
צילום: באדיבות אתר כנסת

במהלך דיון שהתקיים הערב (ב') במליאת הכנסת על הצעת החוק של ההתייעלות הכלכלית בין שלל הנואמים נאם גם ח"כ ישראל אייכלר מסיעת יהדו"ת.

את נאומו פתח אייכלר בהתייחסו להפיכה בסודן ועל המשתמע ממנה: "כבוד חברי הממשלה הפלסטינית-ישראלית, שמענו היום שבסודן התחוללה הפיכה צבאית. זו אותה מדינה שחתמה הסכמי הבנה עם מדינת ישראל. הפיכה של אנשי צבא שכיתרו את ביתו של ראש הממשלה ושמו אותו במעצר. אף אחד לא יודע איפה הוא. עצרו את רוב השרים. נמל התעופה נסגר, אין יוצא ואין בה. עוד מוקדם לדעת את התוצאות של ההפיכה הזו, אך דבר אחד כבר אפשר ללמוד ממנה: הפיכה צבאית לא פסה מן העולם, והיא אופציה קיימת".

"כשאתם מתבוננים על מה שקורה בסודן, אתם בטח אומרים לעצמכם "אלו אנשים חשוכים, מה לנו – הנאורים והדמוקרטיים – ולאנשים המדבריים הללו". אבל מה לעשות, ומה שקורה כאן במדינת ישראל בחודשים האחרונים, הוא "הפיכת חצר" מוסרית הרבה פחות".

כאן עבר להתייחס למה שקורה בישראל: "אם מפלגה של שישה מנדטים יכולה לקום ולגזול את השלטון מידי רוב העם היהודי במזימה בלתי מוסרית, בחסות התקשורת המלטפת ומערכת המשפט המחבקת, וזאת בניגוד לדעתם של מיליונים אחרים בישראל שהביעו דעות אחרות לגמרי בקלפי. מה זה אם לא הפיכה? מה זה אם לא מלחמה בדמוקרטיה וברצון העם? וכאשר שרה בממשלה קוראת למלחמת אזרחים במילים פשוטות "לשחרר את הכותל מהחרדים" מה המשמעות של זה אם לא הפיכה? וכמו כל ההפיכות, גם כאן היא התקיימה על ידי קבוצת גדולה של אנשים שעבדו יחד עם ראש הממשלה לשעבר נתניהו".

"ואני שואל, אם כבר ישנה הפיכה של בנט וששת המנדטים שלו, מי ערב לנו שלא תקום קבוצת קצינים מסורתיים ותחליט שגם להם יש זכות לחולל הפיכה כדי להציל את המדינה מידי החרדים, או מידי אחרים?"

"בסודן, מי שאחראי על ההפיכה אלו אנשי צבא בכירים, יש איזו חשיבה בעולם שבגלל הניסיון הצבאי שיש להם, הם יכולים לבצע הפיכה ולשנות את המצב הנוכחי. זה אולי לא דמוקרטי, אבל לגזור גזירות ממוקדות נגד אימהות חרדיות ונגד משפחות ברוכות ילדים זה בטח לא דמוקרטי. מי יכול להסביר איך אדם עם שישה מנדטים עומד בראשות הממשלה פלסטינית-שמאלנית? אין תשובה, לאף אחד, וזה מה שמסוכן".

ח"כ אייכלר הזהיר: "התבערה מתחת לפני השטח היא עצומה. הגזרות שאותה ממשלה גוזרות נגד השכבות החלשות ונגד המסורת היהודית הן אנטי דמוקרטיות, אנטי חברתיות או אנטי דתיות. זו בדיוק נקודת הרתיחה שכל הלבה יכולה להתפרץ החוצה ולהצית הפיכה צבאית של קצינים וחיילים מסורתיים".

"מה שברור הוא, שהיהדות החרדית תהיה נגד מלחמה. לא נחולל הפיכה, לא רק בגלל שאין לנו נשק, אלא בגלל שלא לכך נוצרנו. אם תפרוץ מלחמה כזו, היא לא תהיה הפיכה יהודית משום שלא חונכנו לכך. אנחנו רוצים דמוקרטיה כי אנחנו רוצים שלום עם כולם, גם עם הפלסטינים וגם עם אויבינו בקרב העם היהודי שקמו לכלותינו. אנחנו לא יכולים ולא מסוגלים להרוג גם את האויב הכי מר שלנו. הסכנה היא שאם תהיה התעוררות של הפגנות רחוב, עלולים חלילה אנשים לפגוע בציבור החרדי, וראינו את האכזריות נגד חרדי שיוצא להפגין".

את דבריו סיים בקריאה: "תעצרו בבקשה את המלחמה נגד היהדות. תפעילו את ההיגיון, ותקשיבו לקול העם שרוצה מדינה יהודית ודמוקרטית".

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
דולר ארה"ב3.1810.76
ליש"ט4.23470.733
ין יפני2.78441.71
אירו3.58171.127
דולר אוסטרלי2.27120.141
דולר קנדי2.49400.092
כתר דני0.48161.113
כתר נורבגי0.3511-0.227
רנד0.1953-1.761
כתר שוודי0.3474-0.086
פרנק3.42811.432
דינר ירדני4.48650.757
לירה לבנונית0.02100.478
לירה מצרית0.20230.597
עדכון אחרון: 2021-11-26
לא משנה כמה המצב טוב או רע, תמיד הוא בסוף משתנה