שיתוף
תגובות
חדשות » חדשות חרדים » ב'אורייתא' ערכו סיום על שמונים מסכתות
בהשתתפות שר התורה
היוזמה נוסדה בחודש כסלו האחרון במהלך ביקורו של הגרש"ב סורוצקין בהיכל ישיבת 'אורייתא' בירושלים
סיום ישיבת אורייתא בהשתתפות הגר"ח קנייבסקי | צילום: שוקי לרר

מעמד נדיר ורב רושם נערך אמש (שני) בבית המדרש 'לדרמן' בבני ברק כאשר בחורי ישיבת 'אורייתא' ערכו שמונים סיומי מסכתות קידושין. המעמד נערך בראשותו של רשכבה"ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א אשר הטריח את עצמו להשתתף במעמד הנדיר.

מדובר במעמד ייחודי וחסר תקדים בו לראשונה בהיסטוריה נערך מעמד סיום שמונים מסכתות קידושין. מעמד הסיום נערך לאחר חודשים ארוכים בהם שקדו בחורי ישיבת 'אורייתא' על לימוד המסכת במסגרת יוזמה מיוחדת שנוסדה על ידי ראש ישיבת 'עטרת שלמה' הגאון רבי שלום בער סורוצקין שליט"א.

היוזמה נוסדה בחודש כסלו האחרון במהלך ביקורו של הגרש"ב סורוצקין בהיכל ישיבת 'אורייתא' בירושלים, ראש הישיבה אשר התפעל מהשקידה של הבחורים יצא ביוזמה מפתיעה לפיו, בחורי הישיבה ילמדו את מסכת קידושין ובתמורה הוא יעניק מלגות מיוחדות לבחורים יחד עם ראש הישיבה הגאון רבי דוד שפר שליט"א.

לאחר ההכרזה על היוזמה החדשה כינסו ראשי הישיבה הגר"ד קאפ שליט"א והמנהל הרוחני הגר"ד שפר שליט"א את מאות בחורי הישיבה שהחלו מיד לקבוע זמנים מיוחדים ללימוד מסכת קידושין. ובכך הסתערו עשרות מתלמידי הישיבה על היוזמה והחלו לשקוד על מסכת קידושין בשקיעה מיוחדת. כאשר כעת לאחר חודשים לא ארוכים הם זכו לסיים את המסכת הנכספת במעמד מיוחד.

במעמד הסיום ההיסטורי השתתף רשכבה"ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א אשר הטריח את עצמו למעמד המיוחד. מרן שר התורה שהה במקום דקות ארוכות ובירך את עשרות הבחורים שימשיכו לעלות ולהתעלות במעלות התורה והיראה מתוך ברכה והצלחה.

לאחר שעשרות הבחורים סיימו את המסכת כובד הגאון רבי יצחק שאול קנייבסקי שליט"א בנו חביבו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א באמירת הקדיש על סיומי המסכתות.

גם ראש ישיבת 'עטרת שלמה' הגאון רבי שלום בער סורוצקין שליט"א השתתף במעמד הנדיר ואף נשא דברים לרגל מעמד הסיום, בדבריו עמד הגרש"ב סורוצקין על המעלות המיוחדות של ישיבת 'אורייתא' כאשר מאות מבניה שוקדים על תלמודם באופן מעורר השראה.

הגר"ח קנייבסקי במעמד הסיום בישיבת אורייתא | צילום: שוקי לרר

במהלך המעמד נשא דברים הגאון רבי שריאל רוזנברג שליט"א אשר דיבר בשבחם של הבחורים שזכו לסיים את מסכת קידושין בעמל ויגע רב. בדבריו עמד על טיבה של הישיבה אשר קנתה לה שם של כבוד בכותל המזרח של עולם הישיבות.

מאות בחורי ישיבת אורייתא במעמד הסיום | צילום: שוקי לרר

בהמשך המעמד חולקו לעשרות מסיימי המסכת תמונות ממוסגרות של כל בחור ובחור כשהוא מתברך מרשכבה"ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, תמונה שצולמה במהלך אחד ממעמדי סיום מסכת שנערכה במעונו בחודשים האחרונים, לתמונה הממוסגרת צורפה ברכה נדירה חתומה בידיו של רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

ראשי ישיבת אורייתא במעמד הסיום | צילום: שוקי לרר

את המעמד הנעים גדול הזמר החסידי ליפא שמלצר אשר שוהה בימים אלה בישראל. יחד עמו הנעימו את המעמד הבעל מנגן מושי מנדלסון ומקהלת 'נשמה'. במעמד נטל חלק המלחין בנצי שטיין אשר עורר את הציבור בשירי רגש וכיסופין.

ליפא שמעלצר ובנצי שטיין במעמד הסיום | צילום: שוקי לרר

מאות בחורי ישיבת 'אורייתא' יצאו ממעמד הסיום הנדיר בתחושה מרוממת זאת לאחר חודשים ארוכים שהם שקדו על תלמודם למרות קשיי הקורונה. "אין דבר טוב יותר ממעמד שכזה לסיים אתו את זמן קיץ", סכמו הבחורים הנרגשים.

הצטרפו ועקבו אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכני
פופולרי
ויראלי
מטבע
שער יציג
שינוי
דולר ארה"ב3.15-0.379
ליש"ט4.1970-0.425
ין יפני2.7781-0.768
אירו3.5655-0.68
דולר אוסטרלי2.2536-0.093
דולר קנדי2.4719-0.036
כתר דני0.4795-0.663
כתר נורבגי0.3488-0.115
רנד0.19921.168
כתר שוודי0.3486-0.143
פרנק3.4188-0.674
דינר ירדני4.4425-0.372
לירה לבנונית0.0208-0.478
לירה מצרית0.2001-0.448
עדכון אחרון: 2021-12-01
היה אסיר תודה על כל האנשים הקשים בחייך, ותלמד מהם. הם מראים לך בדיוק מי אתה לא רוצה להיות